Prezentacja Parafii Zabrnie

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu. Wizytacja to szczególny czas dla naszej wspólnoty parafialnej, gdy Biskup, jako następca Apostołów - przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.

We wtorek, 13 listopada 2018 r. odbyła się taka wizytacja kanoniczna w naszej parafii przez Ks. Bp. Edwarda Frankowskiego. Ks. Biskup odwiedził najpierw naszą Szkołę, następnie chorych w Zabrniu Górnym. Po południu był w Zabrniu. Odbyło się także spotkanie LSO z Biskupem. Następnie Biskup spotkał się ze wszystkimi Różami, Radą Parafialną, Stowarzyszeniem Przyjaciół WSD w Sandomierzu, Panią z Domu Modlitwy O. Charbela, Oazą, Scholą, KSM, oraz przedstawicielami Zespołu "JAGODA", którzy przybyli w strojach ludowych oraz ze strażakami OSP z Zabrnia. Wieczorem o godz. 1700 odbyła się uroczysta Msza św. z udziałem Biskupa i kilku kapłanów z dekanatu, w której także licznie uczestniczyli wierni. Pasterz Kościoła Sandomierskiego przewodniczył uroczystej Mszy św. oraz wygłosił homilię, w której podkreślał, jak ważna w rozwoju wiary jest wspólnota parafialna. Dziękował również za zaangażowanie parafian we wszelkie podejmowane dzieła.

2018-11-17 sobota:

- o godz. 1500 próba SCHOLI

2018-11-21 środa:

- po Mszy św. o godz. 1700 nowenna do MBNP

UWAGA !!!!

KONKURS NA

"NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY"

W okresie przedświątecznym pragniemy ozdobić nasz dom, nadać mu uroczystą atmosferę.

Popularnym elementem wystroju, pojawiającym się na przełomie listopada i grudnia są wieńce adwentowe wieszane pod sufitem, na drzwiach wejściowych lub ustawiane w jadalni.

Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W tradycji polskiej w czasie adwentu w kościołach i w domach ustawia się wieniec adwentowy, w którym cztery świece, symbolizują cztery niedziele adwentu, a także Chrystusa - światło życia, który zaprasza nas, by z odwagą kroczyć ku świętości...

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzinami do udziału w organizowanym przez naszą Parafię Konkursie na "Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy", którego celem jest upowszechnianie tradycji związanych z adwentem i wspólną zabawę rodzinną.

Trzeba stworzyć wieniec adwentowy (albo w wersji do postawienia, albo do powieszenia).

Na piękne wieńce czekam do 30.11.2018 roku.

Technika prac dowolna, oceniane będą kreatywność oraz estetyka pracy.
        Wyniki zostaną ogłoszone 2.12.2018 roku w I niedzielę Adwentu.

Wszystkie wieńce zostaną zaprezentowane w kościele przed ołtarzem.

Każdą pracę należy opisać, podając: imię i nazwisko autora, klasę.

Jury przyzna nagrody rzeczowe za miejsca I-III, organizator przewiduje również wyróżnienia.

Prace oddajemy do mnie w kościele w zakrystii po Mszach św.

A więc do dzieła! Czekam z niecierpliwością!