Drodzy Parafianie i Kochani Goście!!!

Świętujemy dziś Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Stajemy przed pustym grobem i śpiewamy radosne Alleluja. Po dramacie Wielkiego Piątku nastąpiła eksplozja radości. Dzisiaj życie pokonało śmierć. Pozwólmy się ogarnąć tajemnicy Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Tajemnicy Paschalnej. Pozwólmy jej przeniknąć do naszej świadomości, do naszej wrażliwości, do naszych sumień, do naszych serc. Dziś Chrystus wyzwala nas z wszelkiego zniewolenia, egoizmu i wzywa, abyśmy zdobyli samych  siebie, abyśmy zdobyli miłość, która buduje i szuka dobra.

Zmartwychwstanie Chrystusa nadało nowy kierunek naszemu życiu. św. Paweł powie: „Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi”.  Jego Zmartwychwstanie dało początek naszemu zmartwychwstaniu. Przeżywamy je już teraz, na ziemi.

Niech spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym  umocni w nas pragnienie nieba i życia wiecznego. Benedykt XVI powie, że: „nie musi się niczego bać ten, kto spotyka zmartwychwstałego Jezusa i posłusznie Mu się zawierza”. Nie lękajmy się był świadkami prawdy o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, tylko ona zwycięża świat i daje prawdziwe życie.

Radosne Alleluja niech rozbrzmiewa dziś w sercach każdego z nas. Pan zmartwychwstał i żyje. Pokonał śmierć, cierpienie i grzech. Dzieląc się tą radością pragnę złożyć najgorętsze życzenia wielkanocne Parafianom i przybyłym Gościom.

Niech Zmartwychwstały Chrystus rozproszy wszelkie troski i trudności, niech Jego spojrzenie przeniknie nasze dusze i wskaże życiu właściwy kierunek, niech obdarzy nas przemianą serca i napełni nadzieją prawdziwego życia.

Proboszcz  Parafii

2019-04-23 wtorek:

- o godzinie 1400 pogrzeb Śp. + Jana Wojciecha Trościńskiego l.75 z Zabrnia

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

2019-04-24 środa:

- o godzinie 1000 Msza św. żałobna w Trześni Śp. + Stefanii Piś l.82 - mamy Ks. Wiesława

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

- po Mszy św. wieczorowej Nowenna do MBNP

2019-04-26 Piątek:

- o godz. 1600 zbiórka LSO

- o godz. 1700 Msza św. za zmarłych z miesiąca KWIETNIA od początku istnienia naszej Parafii, poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam bliskich, rodziny do udziału w tej Eucharystii. Ofiary w tej intencji będzie można złożyć na tacę.

Prezentacja Parafii Zabrnie

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank Spółdzielczy Grębów: 26 9407 0000 2001 0007 1909 0001 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)