Prezentacja Parafii Zabrnie

Podczas ADWENTU codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz.630 zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu. Wizytacja to szczególny czas dla naszej wspólnoty parafialnej, gdy Biskup, jako następca Apostołów - przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.

We wtorek, 13 listopada 2018 r. odbyła się taka wizytacja kanoniczna w naszej parafii przez Ks. Bp. Edwarda Frankowskiego. Ks. Biskup odwiedził najpierw naszą Szkołę, następnie chorych w Zabrniu Górnym. Po południu był w Zabrniu. Odbyło się także spotkanie LSO z Biskupem. Następnie Biskup spotkał się ze wszystkimi Różami, Radą Parafialną, Stowarzyszeniem Przyjaciół WSD w Sandomierzu, Panią z Domu Modlitwy O. Charbela, Oazą, Scholą, KSM, oraz przedstawicielami Zespołu "JAGODA", którzy przybyli w strojach ludowych oraz ze strażakami OSP z Zabrnia. Wieczorem o godz. 1700 odbyła się uroczysta Msza św. z udziałem Biskupa i kilku kapłanów z dekanatu, w której także licznie uczestniczyli wierni. Pasterz Kościoła Sandomierskiego przewodniczył uroczystej Mszy św. oraz wygłosił homilię, w której podkreślał, jak ważna w rozwoju wiary jest wspólnota parafialna. Dziękował również za zaangażowanie parafian we wszelkie podejmowane dzieła.

2018-12-15 sobota:

- o godz. 1500 próba SCHOLI

2018-12-16 niedziela:

- o godzinie 1400 pogrzeb Śp. + Mieczysława Bobrowskiego, l. 84 z Poręb Furmańskich 155

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

2018-12-19 środa:

- po Mszy św. o godz. 630 nowenna do MBNP

KONKURS NA

"NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY"

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.

Wszystkie wieńce są zaprezentowane w kościele przed ołtarzem.