Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

19.01.2020 - 26.01.2020  

- II Niedziela zwykła -

1.    Dziękuję osobom sprzątającym wczoraj kościół i za złożoną ofiarę. Również serdecznie dziękuję wielu Parafianom za życzliwość i pomoc, a także za gościnność i życzliwość oraz za złożone ofiary podczas kolędy w Wilkach, Olendrach, na ul. Kościelnej i w Zabrniu Górnym. Bóg zapłać!

2.     Z racji zakończenia wizyty duszpasterskiej w naszej Parafii pragnę gorąco podziękować wszystkim Rodzinom, które mnie przyjęły, za te otwarte drzwi waszych domów, za życzliwą atmosferę w Waszych domach, za wspólną modlitwę. Przybywałem do Was z błogosławieństwem Bożym i wspólnie przeżywaliśmy akt wiary. Jestem pełen uznania za świadectwo waszej wiary i tradycyjnej polskiej pobożności. W każdej rodzinie byłem przyjmowany ze szczerym sercem - za tę postawę dziękuję i za każde okazane dobro, także za wszelkie ofiary składane, które zostaną w dużej części przeznaczone na potrzeby Parafii, z tej okazji pragnę powiedzieć każdemu - „Bóg Zapłać!”. Wdzięczny jestem Również za życzliwość i pomoc przy kolędzie ministrantom, a także kierowcom za podwożenie mnie i ministrantów na kolędę oraz odwożenie po jej zakończeniu. Dziękuję za wszystkie słowa uznania i wdzięczności za moją posługę kapłańską. Dołożę wszelkich starań, aby jeszcze bardziej ją rozwijać. Bardzo cenne są dla mnie wszystkie Wasze uwagi i spostrzeżenia, to znaczy, że żywo uczestniczycie w życiu Parafii i leży Wam na sercu nasz kościół i wspólnota parafialna. Na pewno rozważę je. Mam świadomość, że wielu spraw nie zdołaliśmy poruszyć podczas naszych spotkań, ale zawsze jestem do Waszej dyspozycji przez cały rok. Dziękuję!

3.    Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.     

Intencja

Poniedziałek

630

† Henryk Dul od siostry Kazimiery z rodziną

Wtorek

630

† Henryk Dul od siostry Janiny rodziną

Środa

630

† Henryk Dul od Małgorzaty i Marcina Dulów

Czwartek

630

† Tadeusz Kopała od pracowników z firmy GORTYCH

Piątek

630

† Marian Tomczyk od kolegi córki Heleny i jej męża Leszka Dąbkowskiego z Charzewic

Sobota

630

† Henryk Dul od Eugeniusza Kozieji z rodziną

 

1400

Ślub Paulina Kwiecień i Michał Łukasz Osmoła

Niedziela

800

† Tadeusz Kopała od brata Bogdana z rodziną  

1000

† Henryk Dul od Wojciecha Dula z rodziną

1700

† Stanisław Jan Kochowski od Barbary Lewińskiej z rodziną

4. W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą:

- Dul Halina                                                                                  

- Serweta Mirosław                                                                                               

- Jaśkiewicz Katarzyna

5.   Dziś: III niedziela miesiąca:

- zbiórka na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną.

6.   Jutro: wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika.

7.    Wtorek: Dzień Babci, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

8.   Środa: Dzień Dziadka, wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika,

- po Mszy św. rannej nowenna do MBNP.

9.  Czwartek: wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, męczenników z Pratulina.

10. Piątek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, doktora i biskupa Kościoła,

- zakończenie Tygodnia modlitw o Jedność Chrześcijan.

11.   Sobota: Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

12. Za tydzień: IV niedziela miesiąca:

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Zuzanny Gorczycy.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

14. Módlmy się o Jedność Chrześcijan na całym świecie, a także za przebywających na feriach zimowych i urlopach, za Parafian, a szczególnie za wszystkie Babcie, Prababcie i wszystkich Dziadków i Pradziadków oraz za zmarłych z naszych rodzin.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

Szczęść Boże

16.  Modlitwa

 

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg:11 9434 0002 2001 1046 9341 0001 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo