Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

05.04.2020 - 12.04.2020

- Niedziela Palmowa -

1.     W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Msze św. od poniedziałku (również przez święta) w kościele będą odprawiane bez udziału wiernych, za wyjątkiem osób (do 5 osób) zamawiających intencję. Zachęcam, aby czas Wielkiego Tygodnia spędzić w domu na modlitwie korzystając z mediów, zwłaszcza łącząc się duchowo w przeżycia Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym roku wyjątkowo spędzajmy święta Wielkanocne w naszych domach. Choroba koronawirusa trwa. Zadbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich.

2.      Po Liturgii Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w Triduum Paschalne ze względu na ograniczenia będzie do godz. 2000jednocześnie może przebywać na niej na krótko tylko do 5 osób! Nie  ma tu żadnych wyjątków! Po kilku minutach należy opuścić kościół, aby umożliwić adorację innym wiernym!!!  ZACHĘCAM JEDNAK, ABY POSTAĆ W DOMACH, ŁĄCZĄC SIĘ DUCHOWO, czy POprzez media koncentrując się tak jakbyśmy byli w kościele.

3.     Nie odbędzie się w parafiach poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę. W tym roku tzw. „święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada jeden z ochrzczonych domowników: ojciec, matka lub inna dorosła osoba (tekst na końcu ogłoszeń i na stornie internetowej parafii).

4.     Od jutra  do 8 kwietnia o godz. 1215  i 2015 na antenie Radia Leliwa będzie można wysłuchać Diecezjalnych Wielkopostnych Rekolekcji Radiowych.

5.         Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od Róż: Pani Teresy Dul oraz Pana Stanisława Szczęcha. Ofiary od innych Róż najlepiej składać do skrzynki na listy przy wejściu na plebanię. Dziękuję również za pomoc i życzliwość Panu Andrzejowi Filipkowi oraz Pani Stefanii Surmie i pozostałym osobom dobrego serca. BÓG ZAPŁAĆ!

6.     Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

1700

† Helena Saja od córki Lidii z Wiesławem i synem Kamilem

Wtorek

1700

† Helena Saja od Zofii Konzronkiewicz z rodziną

Środa

1700

† Alicja Falińska od sąsiadów Dorociaków i Masternaków

Wielki Czwartek

1700

O Boże błogowieństwo, wiele łask Bożych dla pewnej rodziny

Wielki Piątek

1700

 Nabożeństwo Krzyża

Wielka Sobota

1700

† Sławomir Łakomy oraz Zofia i Józef od rodziny

Niedziela Wielkanocna

800

† Weronika Dul oraz za zmarłych budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła

1000

† Tadeusz Kopała od córki Sabiny z rodziną

Poniedziałek

Wielkanocny

800

† Genowefa i Józef Baran od rodziny Dorociaków

1000

† Tadeusz Kopała od swatów Furmanów

7.    Dziś: VI niedziela Wielkiego Postu - NIEDZIELA PALMOWA:

- pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy,

- zarządzeniem Bpa Diecezji nie ma poświęcenia palm oraz procesji,

- o godz. 1100 transmisja w internecie celebracji Mszy św. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza w sandomierskiej Bazylice Katedralnej.

8.    Wielka Czwartek: dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.

Msza św. bez udziału wiernych o godz. 1700. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (ciemnicy).

9.    Wielka Piątek: dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Krzyża bez udziału wiernych o godz. 1700. Na zakończenie Nabożeństwa przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

10.          Wielka Sobota: Wigilia Paschalna bez udziału wiernych o godz. 1700.

11.          Za tydzień: - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

Msze św. bez udziału wiernych o godz. 800 i 1000. Nie ma procesji rezurekcyjnej wokół kościoła.

12.          Taca niedzielna na Mszy św. i w święta nie jest zbierana, a dobrowolne ofiary na potrzeby Parafii można złożyć na konto Rady Parafialnej. Bóg zapłać!

13.          Wchodząc i wychodząc z kościoła dezynfekujemy ręce! Dozowniki znajdują się w przedsionku i w zakrystii.

14.           Módlmy się o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia, o zaprzestanie rozprzestrzeniania się pandemii, za Pracowników Ochrony Zdrowia, wszystkie Służby, za Parafian, za chorych i zmarłych z naszych rodzin.

15.          Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże! 

16.          Modlitwa

Błogosławieństwo Pokarmów

Błogosławieństwo pokarmów w poranek wielkanocny

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan:
Zawsze si
ę radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:
Módlmy się:
Z rado
ścią wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy:
Amen.

.............................................................................................................................................................................................

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy:
Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Przewodniczący mówi:
Módlmy się:
Bo
że, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy:              
Amen.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg:11 9434 0002 2001 1046 9341 0001 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo