OGŁOSZENIA

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

25.07.2021 – 01.08.2021

- XVII Niedziela zwykła

1.   Dziękuję także osobom sprzątającym w sobotę kościół oraz za piękną dekorację kwiatową prezbiterium. Dziękuję także za życzliwość i pomoc Paniom: Danucie Rak i Stefanii Surmie oraz Panom: Andrzejowi Filipkowi, Adamowi Dudzie i Mirosławowi Saji, a także Państwu: Józefinie i Stanisławowi Myszce. Bóg zapłać!

2.   Dziękuję za ofiarowane tydzień temu środki na rzecz naszej pięknej świątyni. Bóg zapłać!

3.   Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba nadal posiadać maski i dezynfekować dłonie.

4.   Przypominam, że Kancelaria jest czynna w tygodniu po Mszy św.

5.   Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

700

† Anna Kopła od Pracowników Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnobrzegu

Wtorek

1700

† Zofia Butkowska od rodziny Nabrzyskich  z Kępia Zaleszańskiego

Środa

1700

† Zofia Butkowska od rodziny Cyganów z Kepia Zaleszańskiego

Czwartek

1630

† Marta Ciołek od Ewy Kopały

1700

† Zofia Butkowska od Danuty i Henryka Janeczków z rodziną

Piątek

1630

† Eleonora Ziomek i Zygmunt od syna

1700

† Msza św. za zmarłych Parafian z miesiąca LIPCA

Sobota

1700

† Zofia Butkowska od sąsiadów Prażmowskich

Niedziela

800

† Zofia Butkowska od Róży Zuzanny Gorczycy

1000

† Barbara Forc w 9 rocz. śm. od rodziny

1700

† Bolesław , Andrzej i Anna Cąpała, Janina i Władysław Dul, Stanisław, Henryka i Marek Dul oraz za zmarłych z rodziny Pindurów od Zofii Cąpały z rodziną

6.   W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą:

- Makusak Edyta                                                                            

- Michalska Lesława                                    

- Sądaj Dorota

7.   Dziś: czwarta niedziela miesiąca:

 - po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, modlimy się w intencji wszystkich kierowców, aby bezpiecznie dotarli do celu i służyli innym; po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów znajdujących się przed naszym kościołem,

- w tym dniu wypadają imieniny naszego Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Pasterza Diecezji oraz naszego pana Organisty Krzysztofa Kapały, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach,

  -zbiórka CARITAS na potrzeby poszkodowanych w wyniku powodzi w Europie.

8.   Jutro: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, a dziadków Pana Jezusa, przeżywać będziemy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom. Zachęcam do modlitwy za nasze babcie, dziadków i rodziców.

9.   Środa: po Mszy św. nowenna do MBNP.

10.  Czwartek: wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

11.  Piątek: o godz. 1700 Msza św. za zmarłych z miesiąca LIPCA od początku istnienia naszej Parafii, poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam bliskich, rodziny do udziału w tej Eucharystii. Ofiary w tej intencji będzie można złożyć na tacę.

12.  Sobota:  wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

    - nabożeństwo różańcowe "15 sobót" na zakończenie Mszy św. - 5.

13.   Za tydzień:  pierwsza niedziela miesiąca:

- niedziela adoracyjna,

- 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Zuzanny Gorczycy.

14.  W dniach od 4 do 12 sierpnia 2021 r. odbędzie się XXXVIII PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem: „CHRYSTUS DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM”. Zapisy w gr św. Barbary. Szczegóły na stornie internetowej.

15.   Zapowiedź I:

- Grzegorz Jan Bednarczyk i Małgorzata Zając,

- Wojciech Antonii Urbanik i Magdalena Michalina Szewc,

- Mateusz Dawid Ozga i Ewelina Guźla.

16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

17. Módlmy się za Ojczyznę, za Parafian, za kierowców, za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów za przebywających na wakacjach, za chorych i zmarłych z naszych rodzin.

18. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia, a wszystkim dobrego, wakacyjnego odpoczynku.                    

Szczęść Boże!                 

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank PKO SA w Tarnobrzegu nr: 81 1240 2744 1111 0010 9720 9480 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo