Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

13.10.2019 - 20.10.2019  

- XXVIII Niedziela Zwykła -

1.     Dziękuję osobom sprzątającym wczoraj kościół oraz za piękną dekorację kwiatową prezbiterium. Dziękuję za pomoc i życzliwość Pani Ewie Kopale. Bóg zapłać

2.     Serdecznie zapraszam na zbiórkę:

- LSO w czwartek na godz. 1600,

- KSM w piątek po wieczornej Mszy św.,

- SCHOLĘ w sobotę na godz. 1500.

3.     Kancelaria czynna w tygodniu po nabożeństwie różańcowym.

4.     Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.     

Intencja

Poniedziałek

1700

Mieczysław Bobrowski (greg.)

Wtorek

1700

Mieczysław Bobrowski (greg.)

Środa

1700

Mieczysław Bobrowski (greg.)

Czwartek

1700

Mieczysław Bobrowski (greg.)

Piątek

1700

Mieczysław Bobrowski (greg.)

Sobota

1700

Mieczysław Bobrowski (greg.)

Niedziela

800

† Władysław w 3 rocz. śm. i Tadeusz w 1 rocz. śm. Kochowscy

1000

† Mieczysław Bobrowski (greg.)

1700

† Ewa w 9 rocz. śm., Władysława, Marek, Ryszard z rodziny Chojnackich

5. W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą:

- Dul Beata                                                                                                                                 

- Rutyna Marzena                                                                                             

- Gawrońska Halina

6.   Dziś: II niedziela miesiąca:

-niedziela adoracyjna,

- imieniny Ks. biskupa Edwarda Frankowskiego,

- XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia" przy wyjściu z kościoła,

- na Sumę zapraszam uczestników konkursu „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH PRZEDSZKOLAKA" na ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród.

7.   Jutro: wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika,

- Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Z tej racji nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione w intencji Nauczycieli i Pracowników oświaty.

8.   Wtorek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

- Dzień dziecka utraconego.

9.  Środa: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

- 41 Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. (16.10.1978 r.)

- nowenna do MBNP.

10. Czwartek: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, nowenna do MBNP.

11.  Piątek: święto św. Łukasza Ewangelisty, jest to święto patronalne Służby Zdrowia. Nabożeństwo różańcowe w intencji lekarzy, pielęgniarek i pracowników służby zdrowia.

12. Sobota: wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

13. Za tydzień: II niedziela miesiąca:

- rozpocznie się Światowy Tydzień Misyjny,

- zbiórka na potrzeby naszego kościoła przez Radę Parafialną,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Anny Jaśkiewicz.

14.  Do 20 października trwa "I PARAFIALNY KONKURS NA WIERSZ O MARYI I RÓŻAŃCU" Rozstrzygnięcie konkursu 25 października, a wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w 27 października na Sumie.

15.  Nabożeństwa różańcowe - codziennie po Mszy św. wieczorowej o godz. 1700. W nabożeństwa różańcowe włączą się również dzieci z naszej Szkoły w następującym porządku:

- w poniedziałek: klasa 0 i 1,

- we wtorek: klasa 2 i 3,

- w środę: klasa 4 i 5,

- w czwartek: klasa 6,

- w piątek: klasa 7,

- w sobotę klasa 8.

- Zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach do Matki Bożej.

- Tych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła na to nabożeństwo zachęcam do odmawiania różańca w domach w rodzinach lub indywidualnie.

16.  Zbliża się miesiąc listopad, to szczególny czas pamięci o tych, którzy już od nas odeszli. Jako chrześcijanie z wiarą przyjmujemy, że po śmierci nasze życie zmienia się, ale się nie kończy. Św. Jan Paweł II w rozważaniach na „Anioł Pański” w listopadzie 2003 r. powiedział: „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Jednym z wielu znaków wyrażania modlitewnej pamięci o zmarłych są wypominki. Karteczki z wypominkami znajdują sie na stoliku z gazetami. Wypominki przynosimy z ofiarą w kopertach na tacę lub w zakrystii po Mszy św. będzie można wypisać imiona zmarłych w wypominkach. Przez Oktawę Wszystkich Świętych (czyli przez 8 pierwszych dni listopada) po Mszy św. będzie różaniec za zmarłych w wypominkach.

17. Zapowiedź III:

- Jacek Józef Gorczyca i Barbara Charkiewicz.

18.  Do nabycia jest tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

19.  Módlmy się za Parafian, za Nauczycieli i Pracowników Szkoły, za lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia i ich rodziny oraz za chorych i za zmarłych z naszych rodzin.

20.       Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

Szczęść Boże

21.  Modlitwa

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg:11 9434 0002 2001 1046 9341 0001 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo