09.12.2018 - 16.12.2018

II Niedziela Adwentu

1.     Bóg zapłać osobom sprzątającym w kościele w piętek, za złożoną ofiarę. Dziękuję delegacji z naszej parafii za udział w spotkaniu w Seminarium PWSD w Sandomierzu. Bóg zapłać!

2.    Trwa czas Adwentu. Msze św. roratnie rano, o godz. 630. W czasie rorat każdego dnia losowana jest wędrująca figurka Matki Bożej. Zapraszam wszystkich na roraty, dzieci chodzące na roraty zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

3.    Spotkania: LSO w piątek o godz. 1600, OAZA w piątek o godz. 1700, SCHOLA w sobotę o godz. 1500.

4.    W tym tygodniu w sobotę sprzątać kościół będą wyznaczone rodziny.

5.    Dziś: II Adwentu:

- dzisiaj na Mszy św. o godz. 800 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Radni pobiorą opłatki, które po Sumie będą dostarczane do domów naszych parafian. Ofiary pieniężne złożone z racji opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszej Świątyni oraz dla Pana Organisty,

- modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie, zbiórka ofiar do puszki na "Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie".

6.   Środa: nowenna do MBNP.

7.    Czwartek: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

8.    Piątek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,

9.   Za tydzień: III Niedziela Adwentu,

- zbiórka na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną,

- modlitwę różańcową przed Sumą prowadzić będzie wyznaczona Róża.

10.  Szykowany jest śpiew kolęd i pastorałek przed Pasterką przez ŚWIĄTECZNĄ ORKIESTRĘ KOLĘD. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu, a więc Scholę, Zespół "Jagoda", Pana Organistę i innych.

11.    Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem: "Miłosierdzie jest jedno". W zakrystii są do nabycia świece wigilijne na potrzeby Caritasu w cenie 5 zł i więcej.

12.   Zachęcam do czytania tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

13.  Módlmy się za Parafian, za Ojca Świętego, o dobre przeżywanie czasu Adwentu oraz za chorych i za naszych bliskich zmarłych.

14.   Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!

15.   Modlitwa

02.12.2018 - 09.12.2018

I Niedziela Adwentu

1.     Bóg zapłać osobom sprzątającym w kościele w sobotę, za złożoną ofiarę, jak również dwóm Paniom za przygotowanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać!

2.    W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na której omówiono bieżące sprawy parafii.

3.    Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha. W okresie Adwentu Msze św. roratnie są rano, o godz. 630 tak, aby jak najwięcej Parafian, a szczególnie dzieci i młodzieży mogło w nich uczestniczyć. W czasie rorat każdego poranka odbywać się będzie losowanie "wędrującej figurki" Matki Bożej. Dziecko, które wylosuje figurkę zabiera ją do domu i następnego dnia przynosi do kościoła. Dzieci na roraty zapraszam z przygotowanymi przez siebie lampionami i serduszkami, podpisanymi imieniem i nazwiskiem wraz z wypisanym dobrym uczynkiem. Serduszka będą brały udział w losowaniu figurki Matki Bożej. Zapraszam wszystkich na roraty, a dzieci chodzące na roraty zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

4.    Spotkania: SCHOLA w sobotę o godz. 1500.

5.    W tym tygodniu w sobotę sprzątać kościół będą wyznaczone rodziny.

6.   Dziś: I Adwentu:

- z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna,

- po Sumie zmiana tajemnic różańcowych,

- wyniki konkursu na wykonanie "Najpiękniejszego Wieńca Adwentowego!!!" Nagrody zostaną rozdane w święta.

7.    Jutro: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

8.    Wtorek: wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła.

9.   Środa: rano po Mszy św. nowenna do MBNP.

10.   Pierwszy Czwartek: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, z tej okazji swój przyjazd do naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj; dzieci, które przez cały rok były grzeczne mogą spodziewać się prezentu od św. Mikołaja,

- zapraszam na Mszę św. roratnią Przyjaciół Seminarium Duchownego w Sandomierzu, a po Mszy św.

11.    Pierwszy Piątek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

- odwiedziny chorych od godz. 900,

- spowiedź od godz. 0715 rano,

- po Mszy św. roratniej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

12.  Sobota: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny,

- Mszę św. o godz.: 0630, 1000, 1700.

13.  Za tydzień: II Niedziela Adwentu,

- po Sumie Przedstawiciele Rady Parafialnej będą rozdawać poświęcone opłatki w wyznaczonych rejonach; ofiary zostaną przeznaczone dla Pana Organisty Krzysztofa oraz na ogrzewanie naszej Świątyni.

- modlitwę różańcową przed Sumą prowadzić będzie wyznaczona Róża.

14.   Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem: "Miłosierdzie jest jedno". W zakrystii są do nabycia świece wigilijne na potrzeby Caritasu w cenie 5 zł.

15.   Czytajmy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

16.  Módlmy się za Parafian, za Ojca Świętego, o dobre przeżycie czasu Adwentu oraz za chorych i za naszych bliskich zmarłych.

17.   Wszystkim parafianom i gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Szczęść Boże!

18.   Modlitwa