OGŁOSZENIA

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

19.09.2021 – 26.09.2021

- XXV Niedziela zwykła -

1.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom sprzątającym kościół, a także wielkie uznanie i podziękowanie należy się rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy posprzątali kościół i przygotowali dekorację, dokonali wielu prac na placu kościelnym, za pyszne ciasto oraz złożoną ofiarę na cele parafialne na rzecz Rady Parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie i modlitewnie wsparli wysiłki organizacyjne. Ofiarowaliście bardzo wiele serca, czasu i wysiłku dla wspólnej sprawy – za okazane zrozumienie i pomoc dziękuję. Bóg zapłać! W najbliższym czasie za złożoną ofiarę i w podziękowaniu odprawię Mszę św. za bierzmowaną młodzież i ich rodziny. Dziękuję Panu Organiście Krzysztofowi, lektorom za oprawę liturgiczną wczorajszej uroczystości. Bóg zapłać!

2.  Serdecznie zapraszam na zbiórkę:

- LSO w piątek na godz. 1600.

3.  Przypominam o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba nadal posiadać maski i dezynfekować dłonie.

4.  Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

1700

† Józef Jan Kobylarz od sąsiadki Heleny Kopały

Wtorek

1700

† Józef Jan Kobylarz od rodziny Michalskich Krystyny, Adriana, Patryka i Kamila

Środa

1700

† Józef Jan Kobylarz od rodzin Kulików i Wysków

Czwartek

1700

† Józef Jan Kobylarz od brata z rodziną

Piątek

1700

† Msza św. za zmarłych Parafian z miesiąca września

Sobota

1500

Ślub Słabocha Łukasz i Ramus Edyta Maria

1700

† Edward Jan Gorczyca od żony, dzieci i wnuków

Niedziela

800

† Józef Jan Kobylarz od Magdaleny i Krzysztofa Furmanów

1000

† Eugeniusz Baran od syna Damiana

1400

Msza św. w intencji Parafian jak i ofiarodawców krzyża przydrożnego

1700

† Zofia Butkowaska od rodzin Deców i Paduchów

5.  W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą:

- Firosz Urszula                                                                                                                        

- Kiełbasa Barbara                                                                                                                            

- Duda Stanisława

6. Dziś: trzecia niedziela miesiąca:

- list na XI Tydzień WychowaniaW BLASKU OJCOSTWA ŚW. JÓZEFA,

- zbiórka parafian na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną.

7.  Jutro: wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, św. Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, pierwszych męczenników koreańskich.

8.  Wtorek: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

9.  Środa: po Mszy św. nowenna do MBNP.

10.  Czwartek: wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka.

11. Piątek: o godz. 1700 Msza św. za zmarłych z miesiąca WRZEŚNIA od początku istnienia naszej Parafii, poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam bliskich, rodziny do udziału w tej Eucharystii .

12.  Sobota: nabożeństwo różańcowe "15 sobót" na zakończenie Mszy św. - 13.

13.  Za tydzień: czwarta niedziela miesiąca:

- o godz. 1000 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, na której otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci i rodziców,

- o godz. 1400 odbędzie się Msza św. w Zabrniu Górnym w II rocznicę poświęcenia krzyża przydrożnego przy domu rodziny Brożynów,

- taca z ostatniej niedzieli września przeznaczona na remont Katedry w Sandomierzu,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Stanisława Szczęcha.

14.+ Zostały rozpoczęte prace związane z wymienioną pieca węglowego na piec gazowy na plebani. Zostanie założony nowy kocioł gazowy, sterownik, zawory, zestaw przyłączeniowy, rury, wkład do komina i zawory termostatyczne. Obecny stan konta Rady Parafialnej wynosi ponad 4 000 zł. Dziękuję za składane ofiary na rzecz Rady Parafialnej. Jak będzie pogoda planowany jest jeszcze remont balkonu przy garażu. Można składać ofiary na cele tych prac w następne niedziele. Bóg zapłać za wszelką pomoc i zrozumienie. Jednocześnie serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoją ofiarnością i modlitwą nieustannie wspierają finansowo kościół i polecam orędownictwu Św. Apostołów Piotra i Pawła. Niech Was Pan błogosławi i strzeże.

15. Zapowiedź III:

- Słabocha Łukasz i Ramus Edyta Maria,

- Zelik Łukasz Piotr i Tutak Ewelina Edyta.

16.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

17.  Módlmy się za Parafian, za chorych i zmarłych z naszych rodzin.

18.  Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

Szczęść Boże!

..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank PKO SA w Tarnobrzegu nr: 81 1240 2744 1111 0010 9720 9480 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo