OGŁOSZENIA

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

18.10.2020 - 25.10.2020

- XXIX Niedziela Zwykła-

1.     Dziękuję osobom sprzątającym przedwczoraj kościół oraz za piękną dekorację kwiatową prezbiterium i kapliczki MBF, a także za pomoc i życzliwość Panu Damianowi Nużyńskiemu. Dziękuję za złożone tydzień temu ofiary na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać!

2.    Trwają zapisy na kalendarz ścienny formatu A3 na przyszły rok 2021 przedstawiający naszą parafię. Przewidywany koszt 12 zł.

3.    Od soboty, 17 października, w strefie żółtej obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. W uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4 m2. w naszej świątyni może uczestniczyć jednocześnie około 70 osób. Przypominam o utrzymaniu dystansu min. 1,5 m od innych osób, częstym myciu rąk wodą z mydłem i ich dezynfekcji, a także o obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Wchodząc i wychodząc z kościoła dezynfekujemy ręce! Dozowniki znajdują się w przedsionku i zakrystii. Natomiast od 19.10 – ograniczona zostaje liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej. Jednocześnie informuję, że osoby w podeszłym wieku, chore albo obawiające się zarażenia Covid-19 są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. decyzją dyspensy Biskupa Diecezji. Bardzo proszę o wspólną troskę i odpowiedzialność.

4.    Intencje w tym tygodniu:

 

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

1700

† Władysława Lasota od wnuczki Teresy Dul z rodziną

Wtorek

1700

† Władysława Lasota od rodziny Kopałów

Środa

1700

† Eugeniusz Franciszek Krępa od wnuczka Patryka z narzeczoną

Czwartek

1700

† Eugeniusz Franciszek Krępa od Zarządu i Pracowników Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z Trześni

Piątek

1700

† Eugeniusz Franciszek Krępa od właściciela i pracowników Biura Rachunkowego

Sobota

1700

† Eugeniusz Franciszek Krępa od właściciela i pracowników Żabki

Niedziela

800

O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kazimiery i Bronisława Kopałów w 50 rocz. zawarcia związku małżeńskiego od dzieci z rodzinami

1000

† Władysława Lasota od Róży Danuty Idec

1700

† Janina Zając od rodzin Górajów i Nużyńskich

5.    W tym tygodniu w sobotę sprzątać kościół będą z domów:

- Rąb Barbara                                                                         

- Tonderys Bożena                                                                    

- Machaj Elżbieta

6.    Dziś: druga niedziela miesiąca:

- rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele, taca przeznaczona na potrzeby misji, to też stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne, uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny, gdyż to mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów,

- zbiórka parafian na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną,

- wieczorne nabożeństwo różańcowe w intencji lekarzy, pielęgniarek i pracowników ochrony zdrowia.

7.    Jutro: wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki prezbitera i męczennika.

8.    Wtorek: wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera i profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

9.    Środa: wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa,

- nowenna do MBNP.

10.   Czwartek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża Polaka, wielkiego nauczyciela wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

11.   Za tydzień: czwarta niedziela miesiąca:

- zmiana czasu z letniego na zimowy,

- z racji pandemii po sumie nie odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Krystyny Sadeckiej.

12.  Nabożeństwa różańcowe - codziennie po Mszy św. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

13.   Przypominam, że zbliża się miesiąc listopad, to szczególny czas pamięci o tych, którzy już od nas odeszli... Jako chrześcijanie z wiarą przyjmujemy, że po śmierci nasze życie zmienia się, ale się nie kończy. Jednym z wielu znaków wyrażania modlitewnej pamięci o zmarłych są wypominki. - Wypominki są po to, abyśmy mieli pewność, za kogoś się modlimy. Często nie wiemy, kto potrzebuje naszego wsparcia duchowego, ale że ludzie go potrzebują, to jest oczywiste. Widzimy, że są grzechy, słabości, upadki. Dlatego nasza modlitwa za zmarłych jest niezbędna. Tę modlitwę powinniśmy składać poprzez ręce Matki Najświętszej. Ona wie najlepiej komu jest potrzebna. Karteczki z wypominkami znajdują sie na stoliku z gazetami. Wypominki z wypisaną datą ich odczytania przynosimy z ofiarą w kopertach na tacę lub w zakrystii po Mszy św. będzie można wypisać imiona zmarłych w wypominkach. Przez Oktawę Wszystkich Świętych (czyli przez 8 pierwszych dni listopada) po Mszy św. będzie różaniec za zmarłych w wypominkach.

14.  Do nabycia jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

15. Módlmy się za Ojca świętego, w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich, za Pracowników Ochrony Zdrowia, za chorych i za zmarłych z naszych rodzin.

16.  Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.                                                                                                  

Szczęść Boże!                  

17. Modlitwa

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank PKO SA w Tarnobrzegu nr: 81 1240 2744 1111 0010 9720 9480 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo