OGŁOSZENIA

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

22.11.2020 - 29.11.2020

- UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA -

1.    Dziękuję za pomoc i życzliwość Panom Andrzejowi Filipkowi i Piotrowi Marszałkowi oraz Paniom Danucie Chojnackiej i Agacie Łukawskiej. Dziękuje za złożone tydzień temu ofiary do puszki w ramach jesiennej zbiórki na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Bóg zapłać!

2.    Dziękuję za ofiarowane tydzień temu środki na rzecz naszej pięknej świątyni.

3.    Pamiętajmy o nawiedzeniu grobów swoich bliskich, przez cały miesiąc listopad możliwe jest zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych.

4.    W uroczystościach religijnych w naszej świątyni może uczestniczyć jednocześnie około 17 osób. Utrzymujemy dystans min. 1,5 m od innych osób, nosimy maseczki w przestrzeni publicznej. Wchodząc i wychodząc z kościoła dezynfekujemy ręce!

5.    Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

1700

† Nikodem Dawid Ambroziewicz od rodziny Kwiatkowskich

Wtorek

1700

† Stanisław Baran od Małgorzaty z rodziną

Środa

1700

† Katarzyna i Władysław Bąk od rodziny

Czwartek

700

† Henryka Dul od sąsiadów Szewców i Bąków

Piątek

1700

Za zmarłych Parafian z miesiąca LISTOPADA

Sobota

1700

† Nikodem Dawid Ambroziewicz od cioci Asi z rodziną

Niedziela

800

† Nikodem Dawid Ambroziewicz od rodziców

1000

Za Parafian

1700

Stanisław Baran od Marii, Sławomira, Mirosława i Michała

6.    Dziś: czwarta niedziela miesiąca - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnia niedziela Roku Kościelnego (Liturgicznego) wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925r. na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

- zawierzamy Chrystusowi wszystkie przeżycia minionego Roku Kościelnego i przepraszamy za grzechy, dziękujemy za łaski i powierzamy naszą przyszłość w trudnych czasach pandemii koronawirusa,

- od tej niedzieli do I niedzieli Adwentu potrwa XXVI Tydzień Biblijny,

- patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza,
- z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, panu organiście Krzysztofowi Kapale, paniom Agacie Chojnackiej, Małgorzacie Furman, Scholi, Świątecznej Orkiestrze oraz pozostałym osobom zaangażowanym w oprawę wokalno-instrumentalną w naszej świątyni składam serdeczne podziękowanie i życzenia obfitych łask Bożych.

7.    Jutro: wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika.

8.    Wtorek: wspomnienie św. Andrzeja Dung-Laca  i Towarzyszy, męczenników wietnamskich, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.

9.    Środa: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

- nowenna do MBNP.

10.   Piątek: o godz. 1700 Msza św. za zmarłych z miesiąca LISTOPADA od początku istnienia naszej Parafii, poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam bliskich, rodziny do udziału w tej Eucharystii. Ofiary w tej intencji będzie można złożyć na tacę.

11.   Za tydzień: czwarta niedziela miesiąca - I niedziela Adwentu - piękny okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Zuzanny Gorczycy.

12. RORATY - Msze św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 630.

13. Trwają zapisy na kalendarz ścienny formatu A3 na przyszły rok 2021 przedstawiający naszą parafię. Przewidywany koszt 12 zł.

14.  Do nabycia jest prasa katolicka „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

15.  Módlmy się o zaprzestanie rozprzestrzeniania się pandemii, za naszą Ojczyznę, za Parafian, za chorych i zmarłych z naszych rodzin.

16.  Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.                                                                                                  

Szczęść Boże!                 

17.  Modlitwa

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank PKO SA w Tarnobrzegu nr: 81 1240 2744 1111 0010 9720 9480 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo