OGŁOSZENIA 

Ogłoszenia Duszpasterskie

17.01.2021 - 24.01.2021

- II Niedziela Zwykła -

1.   Bóg zapłać za pomoc i życzliwość Panom: Andrzejowi Paterkowi i Adamowi Dudzie oraz Paniom: Danucie Rak, Alinie Czerniec, Agacie Łukawskiej i Stefanii Surmie, a także dziękuję Parafianom z Wilków, Olendr i Nowin za tak liczny udział we wspólnym kolędowaniu, jak i dziękuję również za złożone ofiary kolędowe.

2.   W naszej świątyni może uczestniczyć jednocześnie około 17 osób. Utrzymujemy dystans min. 1,5 m od innych osób, nosimy maseczki w przestrzeni publicznej. Na zewnątrz także obowiązuje dystans 1,5 m i nosimy maseczki.  Wchodząc i wychodząc z kościoła dezynfekujemy ręce!

3.   Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

Poniedziałek

1700

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców ul. Kościelnej od p. Ewy Kopały do p. Józefa Bobrowskiego

Wtorek

1700

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców ul. Kościelnej od p. Mirosława Gałki do p. Ryszrada Nitka

Środa

1700

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców ul. Kościelnej od p. Agnieszki Polak do p. Rafała Sądaja

Czwartek

1700

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców ul. Kościelnej od p. Urszuli Firosz do p. Marii Zawół

Piątek

1700

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Lisiej Góry od p. Zbigniewa Bobrowskiego do p. Izabeli Haliniarz

Sobota

1700

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Dębiny od p. Eweliny Serafin do p. Stanisława Lichego

Niedziela

800

† Emilia i Wiktor Dul oraz Agnieszka i Władysław Dul od rodziny

1000

† Stanisław Baran od koleżanek i kolegów z pracy w Gorzycach syna Wiesława i Renaty

1700

† Henryka Dul od bratowej Stanisławy z rodziną

4.   Dziś: trzecia niedziela miesiąca,

- zbiórka parafian na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną,

- dzień Judaizmu w Kościele Katolickim,

- jutro początek Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Chrystus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

5.   Wtorek: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy.

6.   Środa: wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika,

- po Mszy św. wieczorowej nowenna do MBNP.

7.   Czwartek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana,

- Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach, prababciach i dziadkach, pradziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

8.   Piątek: wspomnienie św. Wincentego Palottiego, kapłana.

9.   Za tydzień: czwarta niedziela miesiąca,

- przeżywać będziemy Dzień solidarności z Chorwacją - związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się za poszkodowanych oraz zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki Caritas,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Michaliny Opały.

10. Są do nabycia jeszcze kalendarze ścienne na Nowy Rok 2021 przedstawiający naszą zabrniowską parafię. Koszt 12 zł.

11. Zapraszam mieszkańców poszczególnych ulic na trwające spotkania kolędowe do kościoła. Rozpoczyna się one Mszą św. o godz. 1700 w intencji mieszkańców z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz o łaski w Nowym Roku 2021. Po Mszy św.  nabożeństwo adoracyjne z błogosławieństwem domów i rodzin. Proszę o przyniesienie pojemników z wodą(najlepiej w małej plastikowej butelce) do poświęcenia. W danym dniu do świątyni zapraszam przynajmniej jednego przedstawiciela z rodziny, reszta rodziny niech zgromadzi się w domu, przy kolędowym stole. Każdy do domu otrzyma folder i obrazki kolędowe, będą też rozdawane pokwitowania za ofiary za rok 2020, które otrzymałem od Pana księgowego Rady Parafialnej. Dobrowolne ofiary z kolędy będzie można złożyć w kopercie na tacę. Rodzina niech oczekuje, aż przedstawiciele wrócą z kościoła do domu. Tam przy stole niech będzie wspólna modlitwa, poświęcenie domu, kolacja i rozmowa, a także śpiew kolęd, czy ich wspólne słuchanie. 

 

Data

Godz.

Ulice

Rodziny od

Rodziny do

III tydzień -  18-23.01.2021 - poniedziałek - sobota

 

18.01.21

1700

ul. Kościelna

od (kościoła) p.  Ewy Kopały nr 949

do przejazdu kolejowego lewa storna drogi głównej p. Józefa Bobrowskiego nr 935

19.01.21

1700

ul. Kościelna

od (kościoła) p. Mirosława Gałka nr 941

do przejazdu kolejowego lewa storna drogi głównej p. Ryszarda Nitka nr 535

20.01.21

1700

ul. Kościelna

p. Agnieszki Polak nr 537

p. Rafa Sądaja nr 542a oraz domy w lesie po lewej stronie

21.01.21

1700

ul. Kościelna

p. Urszuli Firosz nr 194

p. Marii Zawół nr 598 po lewej stronie

22.01.21

1700

Lisia Góra

p. Zbigniewa Bobrowskiego nr 156

p. Izabeli Haliniarz nr 160

23.01.21

1700

Dębina

p. Eweliny Serafin nr 173a

p. Stanisława Lichego nr 169

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny".

13.  Módlmy się o zaprzestanie rozprzestrzeniania się pandemii, o zdrowie, za Parafian, a szczególnie za wszystkie Babcie, Prababcie i wszystkich Dziadków i Pradziadków oraz za chorych i zmarłych z naszych rodzin.

14. Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.                                                                                                                        

Szczęść Boże!                 

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank PKO SA w Tarnobrzegu nr: 81 1240 2744 1111 0010 9720 9480 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)

Script logo