01.12.2019 - 08.12.2019

- I NIEDZIELA ADWENTU -

1.     Dziękuję osobom sprzątającym w sobotę kościół oraz za złożoną ofiarę, jak również za przygotowanie dekoracji adwentowej Paniom Wiolecie Saji, Dorocie i Martynie Drozd, a także za pomoc i życzliwość Panu: Andrzejowi Filipkowi i Pani Ewie Kopale.  Bóg zapłać

2.     Zapraszam na zbiórkę:

- LSO w czwartek na godz. 1600,

- KSM w piątek na godz. 1700,

- SCHOLĘ w sobotę na godz. 1500.

3.     Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. W okresie Adwentu Msze św. roratnie są rano, o godz. 630 tak, aby jak najwięcej Parafian, a szczególnie dzieci i młodzieży mogło w nich uczestniczyć. W czasie rorat każdego poranka odbywać się będzie losowanie "wędrującej figurki" Matki Bożej. Dziecko, które wylosuje figurkę zabiera ją do domu i następnego dnia przynosi do kościoła. Dzieci na roraty zapraszam z przygotowanymi przez siebie lampionami i serduszkami, podpisanymi imieniem i nazwiskiem wraz z wypisanym dobrym uczynkiem. Serduszka będą brały udział w losowaniu figurki Matki Bożej. Zapraszam wszystkich na roraty, a dzieci chodzące na roraty zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

4.    Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

Henryk Bogumił Dul od siostry Bożeny z mężem Henrykiem

Henryk Bogumił Dul od Dominiki Buczek z rodziną

Jan Undziakiewicz w 13 rocz. śm. od żony

† Władysława Miłek w 1 rocz. śm. od rodziny

Maria i Józef Furman od rodziny

† Jan Kochowski od sąsiadów Sądajów

† Ignacy Dul od córki Agnieszki z rodziną

Jan Rutyna od rodziny Gorczyców i Marszałków

† Maria i Jan Ramus od rodziny

4. W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą:

- Saja Bogusława

- Gorczyca Zuzanna

- Buczek Beata

5.   Dziś: I niedziela Adwentu:

- z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna,

- po Sumie zmiana tajemnic różańcowych,

- wyniki konkursu na wykonanie najpiękniejszego "LAMPIONU ADWENTOWEGO"; Nagrody zostaną rozdane w święta, 25 grudnia,

- o godz. 1800 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbędzie się Oratorium Męczenników Sandomierskich - wstęp wolny.

6.   Jutro: wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.

7.    Wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

8.  Środa: wspomnienie św. Barbary, patronki górników oraz wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła.

- nowenna do MBNP.

9.   I Czwartek: zapraszam na Mszę św. roratnią Przyjaciół Seminarium Duchownego w Sandomierzu, a po Mszy św. na krótkie spotkanie na plebanii.

10. I Piątek: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, z tej okazji swój przyjazd do naszej parafii zapowiedział św. Mikołaj; dzieci, które przez cały rok były grzeczne mogą spodziewać się prezentu od św. Mikołaja,

- odwiedziny chorych od godz. 800,

- spowiedź od godz. 0715 rano,

- po Mszy św. roratniej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

11.  I Sobota: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

- po Mszy św. roratniej nabożeństwo do Matki Bożej.

12. Za tydzień: II Niedziela Adwentu:

- o godz. 1000 Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, na której otrzymają poświęcone medaliki z Matką Bożą. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci i rodziców.

- po Sumie Przedstawiciele Rady Parafialnej będą rozdawać poświęcone opłatki w wyznaczonych rejonach; ofiary zostaną przeznaczone dla Pana Organisty Krzysztofa oraz na ogrzewanie naszej Świątyni, jednocześnie będą zbierane dobrowolne ofiary przez Radę na rzecz Poszkodowanych po pożarze domu Michaliny Opały,

- młodzież z OAZY i KSM-u będzie rozprowadzać kartki świąteczne na Boże Narodzenie wykonane przez uczniów naszej Szkoły, ofiary będą dobrowolne na rzecz poszkodowanych po pożarze w Zabrniu Górnym,

- dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie - zbiórka do puszek,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Anny Jaśkiewicz.

13. Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne na potrzeby Caritasu w cenie 5 zł.

14. Czytajmy tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

15. INFORMACJA od Sołtysa i Rady Sołeckiej: W związku ze zderzeniem losowym, które miało miejsce w sołectwie Zabrnie, Sołtys wraz z Radą Sołecką i strażakami OSP organizują pomoc finansową i rzeczową dla poszkodowanej rodziny. Do Domu Kultury w Zabrniu w dn. 02.12.2019 od godz. 1000 do godz. 1800 (poniedziałek) i 03.12.2019 od godz. 1400 do godz. 1800 (wtorek) będzie można przynieść: odzież (nową lub w bardzo dobrym stanie), zabawki, artykuły chemiczne, żywność (o przedłużonym okresie użytkowania) oraz inne artykuły niezbędne w codziennym życiu. Będzie można wpłacać pieniądze. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o zrozumienie i włączenie się w niesienie pomocy potrzebującej rodzinie.

16. Módlmy się za Parafian, za Ojca Świętego, o dobre przeżycie czasu Adwentu oraz za chorych i za naszych bliskich zmarłych.

17.  Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

Szczęść Boże

18.  Modlitwa

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank Spółdzielczy Tarnobrzeg:11 9434 0002 2001 1046 9341 0001 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)